Hizmet-İş Sendikası ile Kırıkkale Belediyesi ve Yeşil Vadi Su Birliği Başkanlığı arasında 2 yıl süreli toplu iş sözleşmesi imzalandı.

Toplu iş sözleşmesi imza törenine, Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı, Hizmet İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Celal Yünlü, Kırıkkale Belediye Başkan Vekili Erol Mutlu Bakır, Kırıkkale Belediyesi Birim Müdürleri ve Birim amirleri ve üye işçiler katıldı.

Toplu iş sözleşmesi imza töreninde konuşan Hizmet İş Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı ve HAK-İŞ İl Başkanı Celal Yünlü, “Toplu iş sözleşmesinin imzalanmasında emeği geçen, başta alın teri ve emeğin karşılığını zamanında ödeyen Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı’ya, Kırıkkale Belediye Başkan Yardımcılarına ve birim müdürlerine  şahsım, yönetim kurulumuz ve üyelerimiz adına teşekkür ederim. İmzalanan toplu iş sözleşmesi sendikamıza, Kırıkkale Belediyesine, Yeşil Vadi Su Birliği Başkanlığına ve tüm çalışanlara hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kırıkkale Belediye Başkanı Mehmet Saygılı da “İşçiler belediyemizin temel direğidir, onlar elinden geleni yaparlarsa, bizler onlar için elimizden gelenin daha fazlasını yaparız.  Bende bir işçi çocuğu olarak, çalışanın alın teri ve emeğinin kıymetini iyi bilirim. Ben daima çalışanın yandayım. Çalışanlarımız belediyenin gerçek sahipleridir. Belediyemizin imkanları doğrultusunda,  elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yaparız” dedi.

2 yıl süreli olarak imzalanan toplu iş sözleşmesi gereği, ücret zammı sosyal haklar hariç, ilk yıl için 120 TL, ikinci yıl için 140 TL olarak belirlendi.