Hizmet-İş Sendikası ile Kırıkkale/Hacılar Belediyesi arasında Toplu İş Sözleşmesi İmzalandı.


Hizmet-İş Sendikası ile Kırıkkale/Hacılar Belediyesi arasında devam eden toplu iş sözleşmesi imza altına alındı.

Toplu iş sözleşmesini Kırıkkale Şube Başkanı Celal Yünlü ve Kırıkkale/Hacılar Belediye Başkanı Menduh Bağrıaçık, tarafından imzalandı. Sözleşme törenine işyeri temsilcisi Mustafa Çetin ile personel şefi Ayhan Çıtak da katıldı.

Kırıkkale Şube Başkanı Celal Yünlü toplu iş sözleşme görüşmelerinin anlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “2018-2021 yılları arasında 3 yıllık sözleşme %38 ile bağıtlanmıştır. Toplu iş sözleşmesinde kısa bir sürede mutabakata vardık. Bu esnada bize destek veren başta Belediye Başkanımız Sayın Menduh Bağrıaçık, personel şefi Ayhan Çıtak ve tüm işçi arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. İşçi arkadaşlarımız bundan daha fazlasını hak ediyorlar. Arkadaşlarımızın alım gücünü iyileştirmek, hayat standartlarına katkıda bulunmak bizim içinde en büyük sevinç kaynağıdır. Bu sözleşmede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sözleşmenin personelimize, Belediyemize hayırlar getirmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Hacılar Belediye Başkanı Menduh Bağrıaçık, yaptığı konuşmada, belediyenin imkânları çerçevesinde personele gerek özlük hakları, gerekse mali haklar konusunda tatmin edecek artış yapmaya çalıştıklarını söyledi.

Sözleşmelerin yıllık olarak yenilendiğini ifade eden Bağrıaçık, “HİZMET-İŞ Sendikası ile yaptığımız müzakereler sonucunda mutabakatla görüşmelerimizi sonuçlandırdık. 31 Mart 2021 tarihine kadar olacak toplu iş sözleşmesini aramızda işçilerimizin özlük haklarını mümkün mertebe muhafaza ederek, tekrar imzalamış olduk. Toplu iş sözleşmesinin belediyemize, bütün işçilerimize ve çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Kaynak: http://www.hizmet-is.org.tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s